Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Seyahat       Otel

Hindistanda bu sefer de başka bir lux yaşadım...The Lodhi

13.04.2014 Tarihinde yayınlandı

Aynı şehire de gitsem farklı otelleri denemekten keyif alırım.Tek değiştiremediğim Bangkok'da ki Mandarin Oriental Hotel, şimdi bu listeye New Delhi'de Lodhi eklendi..Tesadüf sonucu booking.com'dan bulduğum bu otel bizi çok şımarttı.

The  Lodhi ismini ve logosunu 15. yüzyılda var olan Lodhi krallığından alıyor.İki sene öncesine kadar Aman gurubunun işletiği; hala Aman otelleri ile bağı bulunan The Lodhi, Delhi'nin şehir merkezinde yer alıyor. Toplam otel bölümünde yer alan 40 odasının balkonunda özel ısıtmalı havuz mevcut.Odalar oldukça geniş ve çok keyifli döşenmiş. Her odanın oldukça keyifli uzun bir balkonu , balonun ucunda da havuzu var. 4 blokdan oluşan The lodhi'nin iki bloğu otel, kalan iki bloğu da uzun süreli misafirler için apart/ residence olarak kullanılıyor.

Yukardaki resimler  iki farklı odanın birleştiği tek odalardan.. Çocuklarınızla giderseniz aynı odada ancak farklı odalarda kalırmış keyfi ile kalabileceğiniz bu tür odalardan otelde 8 adet mevcut.

İşte bu da benim kaldığım otelin standart!! odalarından biri.Düşünün otelde ki lüksü...

Otelde çok güzel bir spa ve ince uzun bir de havuz mevcut. Çok havuza bayıldım desem yalan olur; ancak o kadar sıcaktı ki yine de yarım gün kitabımla havuz keyfi yaptım. Bir spor salonu; erkeler ve bayanlar içinde ayrı ayrı iki spa mevcut..Spa zen stilinde döşenmiş, terapi odaları çok geniş.. Ben keyifli bir masajla Delhi'de ki ilk günümün sonunda rahatladım. 

Otelde ki sanat eserleri ise insanı oldukça etkiliyor.Her kata yerleştirilen eserlerin dışında Apparao galeri ile ortaklaşa bir iş birliğinde ki otelin alt katında yer alan galeride de çok hoş sanat eserleri sergileniyor. Sergilenen tüm sanat eserleri istenirse satın alınabiliyor. Oldukça etkilendim sergilenen contemporary eserlerden, yani getirebilsem iki heykele hele bayıldım.. Otelin girişinden itibaren her yer tablo, heykelle döşenmiş ve inanın çok hoşlar.

 

Otelde bulunan iki restaurant'dan daha formal olanı  On The Water özellikle gece suyun üzerinde yakılan ateşlerle romantik bir havaya bürünüyor. Farklı mutfakların servis edildiği lokanta oldukça modern bir tarza sahip

Oda servisi de oldukça başarılı. Özellikle ben ilk sabah saat farkından dolayı oldukça  erken uyanınca odamda keyifli bir kahvaltı ettim... 

Servis deseniz inanılmayacak kadar başarılı .Siz leb demeden leblebiyi anlayıp, sizi şımartmak için herşeyi yapıyorlar. Eğer yolunuz Delhi'ye düşerse size kesinlikle kalmanızı önereceğim bir adres burası... Tüm bunlardan sonra fiyatını merak edeceksiniz değil mi? İnanın Türkiye'de İstanbul'da oldukça vasat bir otel fiyatına bu inanılmaz otelin bir  geceliği! Hele hele booking.com gibi bir yerden ayırtırsanız benim gibi çok daha uygun oluyor. Gailba yaşadığımız şehir dünyada ki en pahalı şehirlerin ilk sırasına oynuyor...:((