Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Cemiyet & davetler

The moving Museum sergisi 28 Ekim'de ...

25.10.2014 Tarihinde yayınlandı

Şişhane Otoparkı farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor... 28 ekim'de açılacak olam The Moving Museum sergisi otoparkın  üç katına yayılacak ayrıca beş sergi alanı; metro seviyesinde ki arakat ve dış mekanlarda bu sergiye dahile edilmiş.. 35 uluslararası, 11 yerli  toplam 46 sanatçının üç aylık İstanbul misafirliği boyunca ürettiği eserlerden oluşan sergi İstanbul'un yeri üzerinden farklı yaklaşımları ifade etmeyi amaçlıyor.Sanatçılar, farklı disiplinler ve mecralarla çalışan bir kuşağı temsil ediyorlar. Direktör Simon Sakhai,  Şişhane Otopark önemli bir mekan ve şehir planlama projesi olduğunu; sergi mekanı olarak burayı secerken ise direk metroya bağlı bir mekan olduğundan, farklı izleyiciler ile sergiyi birbirine bağlayarak diyaloglarını şehrin akışı ve dokusunun içine oturtmayı amaçladığını dile getiriyor. 

Sergide eseri bulunan sanatçılar Amalia Ulman, Ann Cathrin November Høibo, Anne De Vries, Aslı Çavusoglu, Bea Schlingelhoff, Ben Schumacher, Burak Delier, Daniel Keller, David Douard, Elmas Deniz, Emanuel Rossetti, Ethan Cook, Flavio Merlo, George Henry Longly, Günes Terkol, Haig Aivazian, Hannah Perry, Harm van den Dorpel, Ha Za Vu Zu, Helga Wretman, Hito Steyerl, Ilja Karilampi, Iz Öztat, Jaakko Pallasvuo, Jeremy Bailey, Joe Hamilton, Jon Rafman, Jonas Lund, Jumana Manna, Lara Ögel, Larissa Sansour, Leyla Gediz, Mai-Thu Perret, Michael Staniak, Ming Wong, N Dash, Nilbar Güreş, Oliver Osborne, Özlem Altın, Peles Empire, Phillip Zach, Rafaël Rozendaal, Tobias Madison, Volkan Aslan, Zach Blas.