Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Seyahat       İstanbul

Asmalımescit te ki yeni yerler

29.05.2012 Tarihinde yayınlandı

Her ne kadar mahallem de olsa malesef iş ev arası bir rutinde gidip geliyoum, tabii çoğu kişiye göre çok şanslıyım zira mahallem Galata ve Tünel olunca hergün yeniliklerle de karşılaşıyorum. Dünkü güneşi fırsat bilip Miss Pizza'ya yemeğe gittim ve belki de3 haftadır geçmediğim Asmalımescit'te ki yenilikler karşısında şaşırdım. Öncelikle Collage Pera diye 17 odalık bir butik otel açılmış General Yazgan sokağa. Henüz lokantası tamamlanamış ancak gerçekten dışardan çok hoş gözüküyor. ilgilenenler için www.collagehotels.com adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Asmalı Mescit mahallesi, Mesrutiyet Caddesinde de bir sıra çok hoş yer açılmış .Öncelikle gerçekten bu civarda çok ihtiyaç duyulan comedus adlı şarküteri çok hoş ve şık bir yer. Bu civarda bu tür yerlere gerçekten çok ihtiyaç vardı. Detaylı bilgi için www.comedus.com.tr adresine bakabilirsiniz. Bunun hemen yanına Karaköy'deki Maya lokanta'nın kardeş dükkanı Gram açılmış. Öğlen saatlerinde açık büfe yemek de yiyebileceğiniz bu şirin yerin ön tarafında da ekmekten brownie'ye evinize birşeyler alabileceğiniz çok hoş bir dükkan var .www.grampera.com

Gram'ın hemen yanında da geçen haftalarda açılışı yapılan Serra Türker'in sahibi olduğu çanta dükkanı Misela yer alıyor.Misela oldukça farklı ve hoş çantalar üretiyor. Genelde farklı materyalleri birlikte kullanıyor, bu yaz ki ip keten modellerini ben çok sevdim.

En son olarakta yine aynı caddesnin üstündebirkaç ay önce kapılarını açan masmavi boyalı bir meyhane var... Safi Meyhane.... Dürüstçe henüz denemedim ancak bana önünden geçerken keyifli bir yunan tavernası havası verdi, hep içerden gelecek Yassu sesini bekledim yürürken....