Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Seyahat       İstanbul

St. Regis İstanbul ve Spago açıldı

12.03.2015 Tarihinde yayınlandı

Dün tesadüfen Nişantaşında yürürken sonunda St.Regis otelin açldığını görüp içeri girdim.Starwood Hotels & Resorts’un lüks markası St. Regis, Türkiye’de ki ilk otelini İstanbul’un en gözde noktası Nişantaşı’nda eski Maçka otelin olduğu alanda açtı.Ben otelin girişinden ve lobide ki Bottero'nun eserinden çok etkilendim.Barı gerçekten çok keyifli görünüyordu.en yakın zamanda kokteylleri deneyeceğim.

Biraz bilgi aldığımda otelin  Maçka Parkı ve Boğaz manzaralı odalarının yanı sıra dört adet St. Regis Suite, dört adet Empire Suite, bir adet Caroline Astor Suite, dört adet Cosmopolitan Suite olmak üzere 14 suiti bulunan otel 185 metrekarelik sıradışı kral dairesi, eşsiz bir İstanbul manzarası sunan 62 metrekarelik terası, çağdaş sanat eserleriyle donatılmış salonu, tavandan yere uzanan geniş pencereleri ile fark yarattığını öğrendim.

Teras katında, şehre yepyeni bir lezzet kültürü getirecek olan, Oscar törenlerinin resmi aşçısı Michelin yıldızlı ünlü şef Wolfgang Puck, Spago’yu Amerika dışındaki ilk kez İstanbul2da açtı.

Bunun dışında giriiş katında ki  St. Regis Brasserie; lobide konumlanan  Petit “O” Bar, gerçek bir SPA deneyimi yaşatan Iridium SPA da otelde ki diğer keyifli mekanlarından.en yakın zamanda spago,Obar ve spayı denemeye niyetliyim.