Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Seyahat       Otel

Marakeş'te ki güzel Riad'lardan bazıları....

09.03.2015 Tarihinde yayınlandı

Yılın 365 günü seyahat edebilirim, genelde aç gözlü biri değilimdir ancak seyahat konu olunca heryere gidesim var..En son seyahatim Fas'aydı. Sevgili İzzet Keribar ile Rabat,Meknes, Fes, Chefchouen'i kapsayan bir foto safari sonrasında biz 4 arkadaş bir de Marrakesh'ı ekledik seyahatin sonuna .İşte bu Marrekesh'i size anlata anlata bitiremiyeceğim...Bambaşka bir şehir..  Nedense Marrakesh Fas'tan sanki ayrı bir yer havasında. Ben çok sevdim çok da eğlendim..En kısa zamanda tekrar gitmeyi hayal ederek oradan ayrıldım. Fas'ta alışveriş bir başka alem, Marrakesh daha da beter...Bizim kapalıçarşı ne ki.. Orada 10 liraya söylenen bir ürünü 1 liraya alabiliyorsunuz bir de yine de kazıklanmış gibi hissediyorsunuz zira pazarlığın sonu yok bu ülkede...Ancak gerçekten çok özgün, çok hoş eşyalar vardı..Bu başlı başına bir konu. Ben bugün size buradan Marrakesh'de ki riyad ları yazmak istiyorum.

Riad Farnatchi

Marakesh'te binlerce Riad var..Her zevke her bütceye göre..Benim beğendiklerimden birkaçına burada yer vereceğim.Öncelikle Riad Farnatchi ile işe başlıyorum.oldukça şık bir Riad olan Farnatchi Jemaâ El Fna meydanına 10 dakika yürüme mesafesinde, şehrin tam kalbinde.Hamamı, spası, terası ve yüzme havuzu ile şehrin içinde bir vaha gibi. Odaları ve Riad tam fas tarzında oldukça zevkli ve renkli döenmiş, ben çok beğendim.

Riat Charme D'orient

ilki Riad Charme D'orient..sadece 7 odalı bu riadterasında ki küçük havuzu, şömineli sanolu ve Fas'a özgün dekorlu odaları ile size Fas'ta ki eviniz hissini yaşatabilcek  bir mekan.. Her odasında sizin tüm keyfiniz en ince ayrıntısına dek düşünülmüş.. İsterseniz yemek dersleri alabileceğiniz ya da  masaj keyfi yapabileceğiniz bu Riad otelden çok ev havasında bir yer..

Riad İdra

Bir başka Riad ise Riad İdra.. Medina 'da bulunan, Jamaâ el Fna Meydanına ve  the Ben Youssef camiine 10 dakika yürüme mesafesinde ki bu 7 odalı Riad'da aynen şık alımlı bir ev lükslüğünde.. Odalarının tümünün ortada ki avluya baktığı bu Riad da odalarda tv, minibar, jakuzi gibi tüm sizi şımartacak lüks mevcut.Her sabah kahvaltının sunulduğu bu keyifli Riad'da dilerseniz öğlen ve akşam da tipik Fas yemekleri servis edilmekte. Çatısında ki terasta da keyif yapabileceğiniz Riad İdra da isteğe göre hamam ve masaj servisleri de var.

 

Riad el Fenn

Bir başka Riad ise Riad El Fenn.Yine Medina'nın içinde bulunan Riad el Fenn'in giriş kapısı küçüçük bir sokakta..kapıyı çalıp içeri girdiğinizde kırmızı ağırlıklı bir başka dünyaya adım atıyorsunuz.Oldukça hoş sanat eserleri ve instalasyonların yer aldığı bu Riad'ın barı ve restaurant'ıda oldukça hoş.Bu butik otel tadında ki Riad Kutubia camii'nden 5 dakika yürüme mesafesi uzaklıkta.Bir spa, bir piano barı ve bir tanesi çatısında üç havuzu bulunan riad'ın tüm odaları iç avluya açılıyor. ben çok keyif aldım özellikle sanat eserleri benim çok hoşuma gitti eğer Marakesh'e giderseniz burada kalmasanız dahi mutlaka gidin görün derim.

 

Les jardins de la Medina

Les Jardins de la Medina aslında bu riad ve otel arası bir yer.Riad olması için oldukça büyük, ancak nedense Riad olarak anılıyor genelde. Jamaâ El Fna meydanı yakınında yer alan 3000 sqm bir bahçe içinde yer alan bu otel 36 odası ile egzotik bir yer. Bahçesinde ki ağaçlar ve bitkiler insanın nefesini kesiyor.. Odalarının hepsi bahçeye açılıyor.. Fas tarzı dekore edilen odalar oldukça basit diğer Riyadlara göre ancak temiz ve keyifli. Fransız ve Fas mutfağından örnekler sunulan restaurantları da oldukça lezzetli.

Bunların dışında yine önereceğim ancak burada uzun uzun yazmadığım 

 • Riad Flam
 • Dixneuf le kashour
 • La Sultana
 • Riad Kniza
 • Riad Noir d'Ivoire
 • Riad Walaa
 • Riad Monika
 • Villa Makassar
 • Riad Nashira
 • Riad Alena
 • Dar Doukkala
 • Riad Anayela 'da oldukça hoş riadlar arasında yerlerini alıyor.