Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Seyahat

Marakeş'e bir saat uzakta iki farklı cennet

15.03.2015 Tarihinde yayınlandı

Marrakesh'e yolunuz düşerse mutlaka gidip görmenizi önereceğim iki adres var. Biri Atlas dağlarında bulunan Virgin'in sahibi Richard Branson'ın çiftliği Kasbah Tamadot, diğeri ise yine Marrakesh'e 1 saat uzaklıkta ki Scarabeo Kamp

Kasbah Tamadot, Marakesh'in 42 km dışında Atlas dağlarında ki bu muhteşem otel  bir zamanlar balonla dolaşırken yöreye aşık olan Branson'ın çiftliği. Şu anda 27 odası ile hizmet veren otel gerçek bir cennet. Gece kalabileceğiniz gibi, sadece gündüz yemek yemek ya da içki içmek içinde gidebileceğiniz çiftliğe giden yolda bedevi köylerinden geçebilir, onların evlerini yaşayışlarını görebilir, hatta alışveriş bile yapabilirsiniz. Pazar günü şehirde birçok yer kapalı olduğundan bunu yapmak için oldukça ideal bir gün.

Diğeri ise bir bedevi kampı..O da Marrakesh'ten 1 saat yani yaklaşık 40 km uzaklıkta bulunan çölün ortasına konumlanan çadırlarda yaşayacağınız bambaşka bir tecrübe. Atlas dağlarında ki bu yerde yerel hakın pişirdiği tagineleri yemek yemek, yerde yer yastıklarında tam bir bedevi gibi oturmak ve muhteşem bir gün batımı seyretmek mümkün. Burada da dilerseniz gece kalabileceğiniz çadırlar mevcut. Mevsimine göre iki farklı yerde kurulan  Scarabeo stone Camp'da balonla çevreyi gezmek, develerle çölde dolaşmak yada bugglerle ile kumda safari keyfi, paraglading, dev ekranda film  ve hamam keyfini yapabileceğiniz aktivitelerden bazıları.....Burada bir gece geçirmek oldukça farklı hoş bir tecrübe olabilir.