Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Seyahat       İstanbul

İstnbul'un yeni trendy semti Karaköy..

20.05.2012 Tarihinde yayınlandı

 

Namlı

 

İstanbul’da önce Asmalı sonra Galata derken, trend son zamanlarda yokuştan aşağı Karaköy’e doğru kaydı.. Karaköy’de açılan sanat galerileri, loknatalar, dükkanlar gerçekten çok hoş..Karaköy’ün klasiklerinden Nargile kahveleri; Namlı şarküteri, Güllüoğlu baklavacısı ve Karaköy Balıkçısı Grifin, Liman Lokantasıilk akla gelen isimlerden..Bu eski adreslere şimdi yenileri de eklendi.

 

Tarihi karaköy balıkçısı

 

Salt Galata_Eski Osmanlı Bankasının binası bugün çok şık sergilere ev sahipliği yapan ayrıca içinde çok da hoş Ca’D’oro adlı bir lokantayı da  barındıran bir mekana dönüştürüldü..Pazar;Pazartesi hariç hergün salt’taki serrgileri gezebilirsiniz. www.saltonline.org adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.


Lokanta Maya_Gerçekten çok hoş bir lokanta-oldukça sade bir dekorasyona sahip bu lokantada fiyatlarda oldukça iyi.2010 Time out İstanbul dergisinin en iyi şef ödülünü alan Didem Şenol’un  mücveri, köftesi, muhallebisi gerçekten tadmaya değer... 0212 2526884


Bej Kahve-Fransız geçidinin başında yer alan bu yeni kafeakşamüstü içki saatinde oldukça canlı ve eğlenceli oluyor.Öğlen ve akşamları da çok keyifli bir menü ile müşterilerine hizmet veriyor.. 0212 2517195


Cafe ops- Karaköy’ün en yeni mekanı desek çok da yalan söylemiş olmayız.Oldukça doğal bir dekorasyonla yenilenen bu mekan özellikle Pazar  Arnavut kahvaltısı tarzı sabah kahvaltısı için çok keyifli bir mekan..sandeviç, çorba makarna, dürüm gibi daha hafif yemeklerin servis edildiği mekanın telefonu 0212 2450288


Karaköy Balıkçısı- hemen Maya'nın yanındaki vitrininde rengarenk kevgirlerin bulunduğu bu güzel lokanta da özellikle geceleri birçok ünlü ile karşılaşmanız içten bile değil.


Ancak Karaköy artık sadece cafe ve lokantaları değil tasarım dükkanları ve sanat galerileri ile de trendy old.Galeri Mana, İlmisimya, ArtSümer; Bas, İstanbul’74 gibi galerileri gezip hızınızı alamazsanız hemen karşıya geçip Tophane’den BoğazKesen istikametinde yürüyerek daha birçok farklı ve keyifli galeri gezerek sanat dolu bir gün geçirebilirsiniz.

Karaköy’de son olarak da yeni açılan tasarım dükkanlarından biraz bahsetmek istiyorum. Fransız geçidin de ki 333 km çok hoş bir tasarım dükkanı.Sadeliğin öne çıktığı bu dükkanı mutlakak gezin..Yine Fransız geçidinde ki Labİstanbul da eğer evinizi yenilemeyi düşünüyorsanız mutlaka uğramanızı tavsiye eddeceğimiz bir adres.Yine bu geçitte ki House of Paper’da gerçekten çok hoş. Çok farklı ve hepsini alsam isteğini doğuran bu dükkan özellikle keyifli hediye arayanların en özel adreslerinden biri olabilir. Son olarakta Kemankeş Mahallesindeki çok bir tasarım dükkanını, Selda Okutan’ı mutlaka gezin.