Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Seyahat

Bozburun Yatch Club cennetten bir köşe..

21.07.2015 Tarihinde yayınlandı

 

Bozburun Yatch Club'ün adını henüz duymadıysanız bundan sonra çok sık duyacağınızdan emin olun.. Burası bir otel ya da konaklama yeri değil burası sımsıcak bir ailenin konuk olacağınız evi.. Edhem'le tanışmam sevgil Mehpare ve Esat'ın sayesinde olmuştu, malesef sonradan çok acı olaylar bizi birşekilde daha yakınlaştırdı.. Zeynep Aba, Edhem'in annesi ile ise daha sonra tanıştım..Burası evinizden daha sıcak karşılandığınız daha rahat edebileceğiniz bir yer..Birkaç sene evvel Edhem'le yaptığım röpörtaj belki aile ile ilgil size daha detaylı bilgi verebilir.. www.zeynepbilgin.com/roportaj.php?id=105 

 

Bu bayram tatilinin bir kısmını geçirdiğimiz Bozburun Yatch Club'den size bahsetmeden edemeyeceğim. Kara yolunun olmadığı , tekne ile gitmiyorsanız sadece Bozburun'da belli bir yere kadar arabanızla gelip devamını motorla yapacağınız bir seyahat sonunda bu cenete varıyorsunuz...Bozburunluların deyimi ile Zeynep Anne daha sonradan küçük bir otele çevirdiği sadece 12 odalı evinide yine oğlu Ethem le beraber konuklarını ağırlıyor. Biz sadece 6 bağlama yeri olan iskelesine bağlanarak bu cennet club'de keyifli 2 gün geçirdik.İşin en güzel tarafı ise çok uzun zamandır görmediğimz dostlarımızı hatta birinin doğduğundan beri göremediğimiz tatlı oğlunu bile burada görme olanağımız oldu. Burası sanki bir buluşma noktası gibiydi. 

Zeynep Ablanın yemekleri zaten dillere destandır. Ben size burada mutlaka kabak kızartma, karidesli börek, bademli levrek ve saray kapama yemenizi tavsiye edeceğim. II. dünya şavaşında Çanakkale'de askerlik yapan babası Süleyman Beyin Edhem babasının Seddülbahir onun en sevdiği teknesine de isim babası olmuş. Onun bu yere aşkı o kadar büyükmüş ki vefat edince dahi orada bir tepeye gömülmeyi dilemiş. İşte onun Seddülbahir isimli bu küçük ylkenlisi bugün Bozburun yatch Club de iki antika kayıkla yanyana duruyor.

 Kimi geceler bir harp sanatçısı ya da bir klasik müzik sanatçısının akşam yemeklerine keyif verdiği bu cennet yerin yeni bir parlayan yıldızı daha var.Koyun tam karşısında ki plajı satın alan Dirvana'lar burada kimi geceler keyifli bir ateş etrafında müzik ve sohbetle dostlarını ağırlıyor. Yanı bu yaz yolunuzu mutlaka Bozburun yatch Club 'den geçirin..