Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Cemiyet & davetler

Barış için müzik vakfı

13.06.2015 Tarihinde yayınlandı

 

 

Barış için Müzik, Mehmet Selim Baki tarafından 2005 yılında kuruldu. Yeliz Baki  2011 yılında Barış için Müzik Vakfı’na dönüştürülen bu yetenekli gençlere kapı açan vakfın temeli 2005 yılında Mehmet Selim Baki tarafından atıldı. Amacı, mümkün olduğu kadar fazla çocuğa karşılıksız müzik eğitim olanağı sağlamak ve barışın sesini müzikle duyurmak olan Barışiçin Müzik Vakfının bügüne dek eli binlerce gence değdi.

 Bugüne dek birçok farklı proje ile yurt içive yurt dışındada prestijli vakıflarla ortak alışan Barış için Müzik vakfı 10. senesini kutladığı 2015 yılında  müziğin gücüyle atılan her yenilikçi adım bir başka hayalin gerçekleşmesini sağladı. Bu hayallerden birisi de enstrüman yapım atölyesiydi. Şimdiye kadar enstrümanların bakım ve onarımlarının yapıldığı mütevazi işlikte artık yavaş yavaş bazı enstrümanların yapımları da gerçekleşecek. 2015’in ilk aylarında atölyede, konuya ilgi duyan öğrencilerin katılımıyla keman yapımına başlandı. Bir sonraki hayal, ileride önemli bir markaya dönüşüp dünyaca ünlü sanatçılara ve orkestralara enstrüman üretebilmek.