Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Cemiyet & davetler

Banksy..en gizemli sokak sanatçısının sergisi İstanbul'da

13.01.2016 Tarihinde yayınlandı

Gizemli sokak sanatçılarının en gizemlisi olan Banksy nin eserleri 13 Ocak'ta “The Art of Banksy” sergisiyle biz İstanbul'lularla buluşuyor. Karaköy'de bulunan  Global Karaköy’de sanatseverlerle buluşacak

Küratörlüğünü Steve Lazarides’in üstlendiği The Art of Banksy’de sanatçının farklı dönemlerine ait  özel koleksiyonlar ve enstalasyonlar, modern teknoloji eşliğinde sergileniyor. Sergide, Lazarides’in özel koleksiyonunun yanı sıra dünyanın farklı noktalarındaki koleksiyonerlerden toplanan eserler de yer alıyor. Bugüne kadarki en büyük Banksy koleksiyonu olma özelliği taşıyan sergide, aralarında Banksy’nin “Kırmızı Balonlu Kız”, “Gül Şimdi”, “Hizmetçi” gibi en bilindik eserlerinin de bulunduğu toplam 85 eser ziyaretçiyle buluşuyor.Ziyaretçiyi alışılageldik formatların dışına çıkaracak olan sergi, bugüne kadar hiç deneyimlenmemiş bir serüvene yolculuk olanağı sunuyor. Her bir bölümde farklı bir mekanın canlandırıldığı sergide, ziyaretçiler bir İngiliz evinin oturma odasından İngiltere sokaklarına uzanan farklı bir atmosfer yaşayacak.

 

IEG CEO’su Kemal Gürkaynak, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Bugüne kadarki en büyük Banksy koleksiyonu olan "The Art of Banksy”nin dünya prömiyerini Global Karaköy’ün açılışı ile gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Ziyaretçiler, bir sergiden çok ötesini, Banksy’nin Londrası’na bir yolculuk serüveni yaşayacaklar. Steve Lazarides tarafından kürate edilen The Art of Banksy ziyaretçilere gerçekten unutulmayacak bir duygu yaşatacak ve ziyaretçiler Banksy’nin zihnindeki algı ve eserleri gerçekleştirirken yaşadığı ruhu hissedebilecek. Bu sergi ile artık İstanbul’un kalbi, şehrin merkezi Global Karaköy’de atacak. Bu vesile ile Global Karaköy’ün kültür sanat hayatına katılması için vizyonu, emeği ve desteği ile yanımızda olan, iş ortağımız Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman’a, katkılarından dolayı Kültür ve Turizm Bakanlığımıza ve desteklerinden dolayı Beyoğlu Belediyesi’ne teşekkür ediyorum”

 The Art of BANKSY’nin müzikleri Fahir Atakoğlu imzasını taşıyor…The Art of Banksy, ziyaretçinin bir serginin ötesinde aynı anda görme, duyma ve dokunma duygularını harekete geçirecek bambaşka bir deneyim vadediyor. Fahir Atakoğlu tarafından özel bestelenen müzikleriyle The Art of Banksy’de ziyaretçiler, sergiyi gezerken aynı zamanda müzikal bir dünyadaki etkileşimine de tanık olacaklar. Fahir Atakoğlu konuyla ilgili olarak, "Musical Reflections of "The Art of Banksy", Banksy'nin eserlerinin, bende müzik olarak yansımasıdır. Bendeki etkisinin müziğimle anlatımıdır. 5 bölümden oluşan 25 dakika uzunluğunda bir müzik oldu. Banksy’nin sözlerini, Rumi’nin söz ve şiirlerini, rap stili, ritmik kelime ve cümleler ve  şarkı formlarında kullandım. Tümünde World, Jazz, Funk, Deephouse, ve  Electronic  müzik türlerinin tınıları ile bir fuzyon olusturdum. Türk ve Amerikan müzisyenler, şarkıcılar, aktör ve aktrislerden oluşan bir grupla kaydettik” diye konuştu.