Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Mücevher & saat

Bu saatler ev fiyatında....

03.09.2015 Tarihinde yayınlandı

 

Saat var saat var.. Bugün apple saatler teknolojinin doruğunu zorlasa da klasik saatlerden vazgeçmek öylesine de kolay değil. İşte size saatlerin sınırlarıı zorlayan bazı örnekler .

 

Hublot

HUBLOT’nun MP -05 Ferrari markası için ürettiği simsiyah saatin satış fiyatı 325.000 dolar. Bu parayı verip alsanız dahi saate bakıp kaç olduğunu anlamanız için mutlaka ders almanızı tavsiye ederim.

 

Jaeger Le Coultre

Jaeger Le Coultre markası saat dünyasında haklı biryer edinmiş oldukça prestijli bir marka.. İşte bu markanın master ultra ince squelette modeli belki de şimdiye dek üretilen en ince saatlerden biri diyebiliriz. 0.05 milimetre inceliğinde ki bu mekanik saatin satış fiyatı ise 58.000 ile 72.500 dolar arasında değişiyor.

 

Christopher Claret

Sadece 2013 yılında üretilen Christopher Claret X_trem 1, Pinball adlı saat içine yerleştirilen mıknatıslar sayesinde hareket eden küçük çelik toplarla zamanı bize söyleyebilen özel bir mekanizmaya sahip.. oldukça farklı bir mekanizmaya sahip bu saatin fiyatı da tabii onunla doğru orantılı .. 300.000 dolar civarında satılan bu saati bulabilmek de oldukça zor.

 

MB&F

MB&F HM3 markasının 2015 yılında çıkardığı Final Edition sadece 25 adet üretildi. Bu özel saat hem görüntüsü, hem de işleyişi ile oldukça farklı.. Titanium ve siyah renklendirilmiş beyaz altından oluşan saatin üstünde saat ve dakikaları ayrı ayrı gösteren bir bölüm mevcut.   Satış fiyatı 100.000 dolar olan bu saati de bulmak oldukça zor.

 

Roger Dubois

Son iki senedir yıldızı parlayan eskilerin tabiri ile köstekli cep saatleri de artık lüks konusunda kol saatlerini aratmıyor. İşte bu ay satışa çıkan Roger Dubois Hommage Millesime Unique Pocket saatinin satış fiyatı dudak uçurtacak cinsten..892.000 dolara satışa çıkan bu satin yapımında 1950 saat çalışılmış.tamamen her parçası elde üretilen saat 558 parçadan oluşmakta.. Tabii bu kadar özel bir saat olunca kaç kişi bunu cep saati olarak kullanır bilemem. Bu saat temmuz ayında açılan Cenevre’de ki Roger Dubois ‘da satılacak…

 

 

Bovet

Bovet 1882 yılından beri saat üretiminde söz sahibi olan bir marka..2015 yılına özel ürettiği Bovet Amadeo Fleurier Virtuoso IV ‘ı hem kol saati, hem de cep saati şeklinde üretti . kol saatlerinde satin her iki yüzünüde sadece kayısın yönünü değiştirerek kullanabildiğiniz bu model beyaz ve sarı altından üretildi..325.000 dolar civarında ki saatleri siparişle satın alabilirsiniz.

 

 

2015 yılına özel Richard Mille ‘’les Voiles de St Bath’’ serisini çıkardı. Limitli sayıda üretilen bu renkli ve neşeli saatlerin tourbillon, kronografik ve su altı özelliği bulunuyor. Plastik renkli kayışlı ve rengarenk bu satin fiyatı da oldukça renkli sadece 160.000 dolar.