Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Sağlık&yemek

Saglıklı yaşamın adresi MaY Fit Life

27.01.2015 Tarihinde yayınlandı

Milli sporcu Mehmet Ali Yılmaz sağlıklı beslenmenin geçici sürelerle değil, bir hayat biçimi olması gerektiğinin bilinci ile kendini önemseyenlerin sağlıklı beslenmelerine ve bunu sürdürülebilir kılmalarına yardımcı olmak üzere MaY Fit Life' sitesini oluşturdu. Günümüzde birçok rahatsızlığın yanlış beslenmeden kaynaklandığını söyleyen Mehmet Ali Yılmaz “hayatımızı daha da kaliteleştirmek istiyorsak, her anımıza daha da anlam katmak istiyorsak daha dikkatli bir beslenme planı uygulamamız gerektiğini” söylüyor.  MaY Fit Life mutfağında şeker, un ve natürel olmayan ürün kullanmıyor. Sporcuların, her yaşta çocukların, yaşlıların, laktoz toleransı ve gluten toleransı olanların dahi rahatlıkla yiyebilecekleri ve vicdan azabı çekmeyeceği özel formatlar ile birçok menüler hazırlanıyor. Karbonhidrat, tuz ve yağ oranlarının dengesini gözönünde tutuyor. Özellikle tuz ve şeker, besinlerin kendisinden elde edilen saf haliyle kullanılarak ekstra olarak ekleme yapılmıyor. MaY Fit Life ‘ın en büyük özelliği ise vazgeçemediğimiz, ezberlenmiş tatların dışına çıkıp tüm bu yemeklerin kimyasıyla oynaması. Yemeklerin tatlarından hiçbir şey kaybetmeyip tam tersi daha lezzetli hale getirmesi ve kalorilerini neredeyse yarı yarıya indirmesi bunun yanında çok daha besleyici, doyurucu olması bu mutfağın en büyük özelliği… Bu fit mutfakta mozaik pasta, cheesecake, tart, waffle, pancake , brownie gibi aklınıza gelebilecek tüm tatlıların formatıyla oynanıyor ve kalorileri yok denecek kadar azaltılıyor. “Birgün biri çıkıp bu tatlıları yiyeceksin ama kilo yapmayacak tam tersine sana sağlık olarak geri dönecek dese inanmazdım” diyor Mehmet Ali Yılmaz ve verilen siparişler 2 gün sonra MaY Fit Life ekibi tarafından adrese teslim ediliyor. 

Yiine Bağdat Caddesi'nde Ocak ayında hizmete giren Voi Cadde tüm bu rahatsızlıklara çare bulmak üzere menüsünü oluştururken şeker, un ve naturel olmayan ürün kullanmadı. Voi Cadde'nin bir başka özelliği ise menüsünde yer alan tüm yemeklerin besin değerlerinin belirtilmesidir. Gastronomi ve mutfak sanatları mezunu Alican Öztürk aşçılık deneyimini Mehmet Ali Yılmaz'ın deneyimi ile birleştirerek MaY Fit Life ‘ın en büyük özelliği ise vazgeçemediğimiz, ezberlenmiş tatların dışına çıkıp yeni tadlar oluşturuyorlar.

Bu fit mutfakta tatlı olarak neler mi var? mozaik pasta, cheesecake, tartlar, waffle, pan kekler, brownie gibi aklınıza gelebilecek tüm tatlıların formatıyla oynanıyor ve kalorileri yok denecek kadar azaltılıyor. Mutfakta kuruyemiş unları, kestane unu, nohut unu, soya unu ve keten tohumları kullanılıyor.  Voi Cadde Cafe özellikle Bozcaada’dan gelen reçelleri ve Ayvalik’tan gelen zeytinlerden oluşan kahvaltısıyla da bir hayli iddiali . Fırından taze taze çıkan kruvasanlar, poğaçalar , özel soslu taş fırın pizzaların ve wraplerin yanında fit pan kekler , fit waffle, fit granola, fit gevrekler kahvaltıyı zenginleştiriyor . menüden bazı örnekler....- Bal kabağı çorbasi ( 45 kalori, 3.7 karbonhidrat, 3.6 protein, 1.2 yağ ) Bonfile dilimleri ve ızgara armutlu salata ( 135 kalori, 6.4 karb, 19 pro, 3.8 yağ ) Fırınlanmış tatlı patates dilimleri ve karnıbahar sosu ( 60 kcal, 10 karb, 3.8 pro, 2.8 yağ)  Yaban mersinli çikolatali tart (105 kcal,7 carb,4.7 pro, 7.6 yağ ) Közlenmiş al biber çorbası ( 45 kcal, 4.6 carb, 2.8 pro, 0.7, 2.8 yağ ) Mini pankek ve somon füme ( 153 kcal, 3.4 carb, 14 pro, 10.8 yağ ) Lor peynirli ve nohutlu salata ( 117 kcal, 6.4 carb, 7.6 pro, 9.3 yağ ) Yerfıstığı ezmeli muzlu kayık ( 145 kcal, 23.8 carb, 5.4 pro, 2.4 yağ) ...Eğer sizde ketifli ve az kalorili yeek isterseniz  Voi Cadde Cafe ye uğrayın derim...

Bağdat Caddesi, Zara sokağı,
Mücahit Sokak No.5 Suadiye
Tel: 0216 969 04 30
@voicadde