Text Widget

Hello there, this is a custom widget area, you can add anything here or in mollis est fringilla non. Vestibulum et felis lacus. Curabitur sed.

Our Pages

Blog Categories

Arama

Seyahat       Şehirler

Çok özel bir karayip adası ..Mustique Island

22.08.2012 Tarihinde yayınlandı

Ülkemizde kar ve soğuk  ile boğuşulan  bu kış günlerinde iliklerinize kadar ısınmak istemez misiniz?İşte bu aylarda gidebileceğiniz bu Karaip adası size bu hissi yaşatabilecek bir cennet ada.

Son zamanlarda dergilerde devamlı Mustique Adası ile ilgili yazılar okuyorum, bu ada benim için çok özel.. Biz balayımızı burada geçirmiştik.Tabii bundan 24 sene evveldi ancak o zamanda çok özeldi hala öyle. Karayip denizinde Grenadine ve St.Vincent ada gurubunda yer alan bu özel adada sadece bir otel var.. Cotton house.. Biz önce Barbados adasına oradan St.Vincent'a uçmuş ordan da küçücük bir uçakla Mustique adasına geçmiştik.Hala pek birşey değişmemiş; aynı şekilde ufak uçakla  ya da tekne ile bu adaya ulaşmanız mümkün.Uçağınız alan bile diyemeyeceğiniz bir yere indiği andan itibaren bir cennette buluyorsunuz kendinizi.

Adadaki taşıma aracı Mule'ler...Ben adaya inince mule kiralamak istermisiniz diye sorduklarında gerçekten katır kiralayacağız sanmıştım.....ancak bu adadaki katırlar bizim bildiğimiz golf araçları..

Bir haftalık balayımızda biz o mule ile sanırım adayı hergün birkaç kez dolaştık..Cotton house o zamanda adadaki tek oteldi hala da öyle. Bizim odamız Mick Jagger'ın evine bakıyordu..Evet Mustique böyle bir ada..Bir anda karşınıza kimin çıkacağını keştiremiyorsunuz.1958 yılında ada Lord Glenconner tarafından satın alınır ve Lord Glenconner İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in kız kardeşi Princess Margarite'in adada bir ev sahibi olmasına sebep olur. Les Jolie Eaux adlı bu malikaneyi sonra başka özel evlerde takip eder. Daha sonra bir şirkete devredilen ada şu anda da hala Mustique company adlı o şirket tarafından yönetiliyor.Adada 7 tane plaj bulunuyor. Cotton House Hotelde gerçekten inanılmaz bir servis vardı,tek sorun ne kadarda cibinlikte olsa yataktan çıkan çekirgelerdi!! Bu adada aslında otelde kalmak yerine özel evleri kiralayıp burada tam bir servisle bir yada iki hafta geçirme olanağınız da var.Evlerde size ahçıdan butlera tüm lüksünüz düşünülerek bu tür servis veriliyor. 

Adada bir butik bir tane de Bar-restaurant var.ancak Basil adlı bu bar 1991 senesinde biz adaya gittiğimizde Time out dergisi tarafından en iyi bar secilmişti..sanırım bu ünvanı daha birçok kez alan bar'ın hikayesi ise bambaşka onu size ayrıca yazacağım..

 

Eğer bu aralık-ocak ve şubat aylarında hani kemiklerim ısınsın diyorsanız, tecrübelerime dayanarak kesin yolunuz Mustique'den geçmeli diyorum....